• polski 
  • english 
  • deutsch 
Cezarint.pl
Optyka Wellness Kaletnictwo
   

Masażery
 

      Wellness oznacza dążenie do dobrego samopoczucia oraz zdrowia i jest wyrazem pragnienia, które tkwi w nas wszystkich.

      Pojęcie "wellness", używane do skrótowego opisu nowego zjawiska cywilizacyjnego, jakim jest dążenie do możliwie najdłuższego zachowania młodości, zdrowia i dobrego samopoczucia, pochodzi od angielskiego słowa "well", które znaczy dobrze, pomyślnie. 

     "Be well" - to z kolei "być w dobrym zdrowiu".Trudno na razie o precyzyjny opis, a tym bardziej o ścisłą definicję jego branżowego znaczenia. Jego kariera łączy się z lansowaniem zdrowego stylu życia. Wellness ma dostarczyć receptę łączącą wysiłek z przyjemnością, dozuje umiarkowane ćwiczenia fizyczne, niezbyt drakońską dietę, relaks, kąpiele, upiększanie ciała, obcowanie z naturą, budowanie lepszego nastawienia do świata i kontaktów międzyludzkich.

      Filozofię Wellness stworzył amerykański lekarz Dr. Halbert Dunn w 1959r. W swojej teorii po raz pierwszy połączył on dwa pojęcia: fitness i dobrego samopoczucia. Twierdził, że ciało i umysł powinny pozostać w równowadze. W latach 80-tych wellness utożsamiano z bardzo dynamicznie rozwijającym się ruchem fitness. Chęć osiągnięcia odpowiedniego statusu społecznego nabrała dużego znaczenia i doprowadziła do tego, że ludzie zaczęli zwracać szczególną uwagę na swój wygląd. Atrakcyjny wygląd i dobra kondycja fizyczna stały się bowiem synonimem sukcesu. Ciągły pośpiech, stres, życie pod presją, konieczność dokonania wyboru pomiędzy życiem prywatnym a pracą, zmusiły ludzi, a zwłaszcza kobiety, do poszukiwania równowagi. Dziś wellness to znacznie więcej niż tylko fitness, to styl życia, który ma zapewnić dobre samopoczucie, doprowadzić do harmonii pomiędzy ciałem, duchem i umysłem. Wellness uwzględnia psychologiczne, emocjonalne, intelektualne, towarzyskie, finansowe i fizyczne potrzeby człowieka. Z badań przeprowadzonych w Europie Zachodniej wynika, że Wellness kojarzy się nieodłącznie ze zdrowym trybem życia, który zapewnia gimnastyka, relaks i odpowiednia dieta. Już dziś, postępy medycyny znacznie wydłużyły nie tylko życie, ale także okres pełnej sprawności fizycznej i psychicznej. I nic nie wskazuje na to, by proces ten został powstrzymany. Teoretycznie, nie ma żadnego powodu, by człowiek nie mógł żyć do 130 lat i cieszyć się do końca pełnią sił.

      Oferowane przez firmę CEZAR INTERNATIONAL urządzenia do masażu z serii Wellness pozwolą utrzymać wspaniały wygląd oraz dobre samopoczucie. Różnorodne funkcje masażu zniwelują efekty stresu i wprawia Państwa w nastrój głębokiego relaksu. Pomogą efektywniej pracować oraz realizować zamierzenia dnia codziennego. 

 
Copyright Cezarint.pl